MŠ Svatoslav

Předškoláci

• Povinné předškolní vzdělávání probíhá v době školního vyučování od 8,00 - 12,00 hodin.
  • Omlouvání předškolních dětí: sms zprávou na školkový mobil tel: 702 031 024, poté zapsáním do omluvného listu dítěte ve třídě.
  • Termín ověření individuální vzdělávání: 21. 11. 2017, náhradní termíny 28. a 29. 11. 2017, vždy od 14,30 hodin.

EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY (ESS)

ESS je program, ve kterém se snažíme o systematický rozvoj předškolních dětí, a je určen pouze pro předškolní děti. Hravou formou rozvíjíme schopnosti a dovednosti důležité pro zvládání budoucího čtení, psaní, počítání. Skupinky pomáhají dětem zvykat si pracovat v kolektivu, soustředit se na činnost, učí se trpělivosti.

V programu se postupuje od jednoduššího ke složitějšímu, od snadnějšího ke složitějšímu.

Ve skupinkách se dotýkáme několika oblastí, které jsou důležité, aby se děti naučily bez problémů číst, psát a počítat.

Jsou to:

• jemná motorika, grafomotorika
  • zrakové vnímání
  • prostorová orientace
  • základní matematické představy
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání

ESS jsou rozděleny do 10 lekcí, každá lekce trvá asi 1 hodinu.

S dítětem je vždy přítomen jeden z rodičů.

Přítomnost rodiče ve výuce je velmi důležitá. Získá tak motivaci, rady a náměty pro práci s dítětem, vidí dítě při práci a má možnost srovnání s ostatními, naučí se s dítětem lépe komunikovat, spolupracovat, stává se pomocníkem svému dítěti a v neposlední řadě s ním tak stráví více společných chvil.

Skupinek se každoročně účastní všechny předškolní děti.

Děkujeme rodičům za aktivní účast!!!

Šablona

Projekt šablony OP JAK info leták

Digitalizace MŠ Svatoslav

Svátek má Jiří

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Ondřej mosty staví, Jiří je odplaví.